Ak ste mali možnosť ma kedykoľvek spoznať v oblasti dokumentovania architektúry, určite viete, že ku každému aspektu fotografie som pristupoval vždy s rešpektom, bázňou a pokorou. Na každý moment som sa pripravoval tak, aby bol skutočne tým najlepším reprezentatívnym záberom, ktorý vystihne podstatu projektu. Či som bol úspešný, viete vy.

Podarilo sa mi nadviazať množstvo úžasných spoluprác a spoznať skvelých ľudí v oblasti architektúry, či dokonca o svojej tvorbe i prednášať. Za každú jednu možnosť vám ďakujem.

No cítim, že i napriek tomu, že architektonická fotografia je pre mňa obrovskou vášňou, je čas prenechať toto krásne remeslo ľuďom, ktorí majú možnosť sa mu venovať naplno. Svoj čas som každý deň počas posledných troch rokov rozdeľoval medzi FlyingArchitecture, fotenie a rodinu (nie nevyhnutne v tomto poradí). Flyingu aj rodine som pre toto svoje fotohobby trošku chýbal, no a popravde… cítim, že túto trošku svojej pozornosti im dlhujem. Idem si teda tento dlh splatiť a dať obom častiam môjho života to, čo si každá zaslúži.

Toto rozhodnutie sa mi nerobí ľahko, no musím zatlačiť slzu a optimalizovať ciele, ktorým sa v živote budem venovať. Chcel som vám to povedať otvorene, aby ste chápali, prečo naďalej nebudem poskytovať svoj čas a služby ako fotograf architektúry.

Dovoľte teda, aby som poďakoval každému jednému z vás a aby som sa s vami rozlúčil s rovnakou pokorou a vďakou, s akou som vás spoznal. Pri tejto príležitosti by som rád odporučil slovenských fotografov, o ktorých som presvedčený, že budú vedieť zaplniť priestor, ktorý zanechám. Nepoznám ani jedného z nich osobne, no poznajúc ich práce verím, že vám poskytnú absolútne profesionálny prístup a výsledok.

Matej Hakár

Tomáš Manina

Lenka Némethová

Jedno obrovské a nostalgické ĎAKUJEM, bolo to krásne 🙂