Švajčiarsku manufaktúru Bell&Ross som mal v hľadáčiku veľmi dlhú dobu – jedine a výlučne kvôli ich špecifiku, ktorým je tvar puzdra hodiniek. Štvorcové puzdro s kruhovým, či ako v tomto prípade špecifickým tvarom ciferníka je práve pre túto značku typické. Tým sa odlišujú a tým sú samy sebou. Ešte donedávna používali vo svojich hodinkách komerčne dostupné strojčeky, no s týmto modelom sa začala nová éra – hodinky dostali špecificky vyvinutý strojček v tvare lebky. Prekvapivé!

Osobne nemám v obľube žiadne formy Fliegrov – teda leteckých hodiniek, nakoľko sa tomuto hobby, či práci nevenujem, no práve B&R Laughing Skull ma prinútili sa na chvíľu pozrieť i do tohto sveta.

Zaujímavosťou týchto hodiniek je ich špecifická komplikácia: Pri naťahovaní sa spodná sánka lebky hýbe zhora nadol a opačne. Zbytočné? Samozrejme. Špecifické a zaujímavé? Samozrejme! Práve preto majú hodinky názov Laughing Skull – smejúca sa lebka.

Lebka bola odpradávna symbolom pirátov – používali ju, aby im priniesla odvahu a aby odradila nepriateľa. Lebka sa využíva ako symbol dodnes – často v armáde, kde má symbolizovať odvahu, statočnosť, ale i zraniteľnosť. Tým dáva jasnú správu nielen nepriateľovi, ale i nositeľovi – memento mori – pamätaj na smrť, na svoju zraniteľnosť a pominuteľnosť.

Hodinky vyšli v limitovanej edícii 500ks.

Stroj: BR-CAL.206
Pohon: Ručný náťah
Frekvencia: 28,800bph, resp. 4Hz
Rezerva náťahu: 50 hodín
Veľkosť puzdra: 46mm x 46mm