Muži a ich hračky – Ak existuje muž, ktorý nemá záľubu v drahých hračkách… závidím mu. Alebo aj nie. Mňa osobne nadchol svet hodiniek a za posledné roky som ich prestriedal niekoľko desiatok. Počas dlhých homeofficových dní ich mnoho neponosím, no aspoň je doma trochu času na ich iné využitie: skúsil som si s nimi produktové fotenie v provizórnom štúdiu – na jedálenskom stole. Fotky majú od profesionálnej produktovej fotografie veľmi ďaleko, no ako vyskúšanie takéhoto žánru to bola príjemná session. Moja zbierka sa uberala počas rokov rôznymi smermi, no nakoniec iterujem okolo hranatých tvarov a hľadám v nich dokonalosť.

Eterna Heritage 1938 – Limited Edition

Spontánna kúpa niekoľko dní po tom, čo som si povedal že stačí a viac nekupujem. Objavili sa v Prahe v krásnom stave, takže nebolo veľmi o čom diskutovať. Ďalšia limitka doma a krásne štvorce na špeciálne príležitosti na výber z hodinkovnice 🙂

Armand Nicolet Tramelan L11 – Limited Edition

Najvzácnejšie hodinky v zbierke pochádzajú zo švajčiarskej manufaktúry Armand Nicolet a sú z kolekcie L11 – O.H.M., čo znamená Original Historic Movement – teda hodinky majú v sebe srdce, ktoré bolo vyrobené okolo roku 1959 a bolo zasadené do moderného púzdra z ocele. Jednoduchosť ciferníku, obdĺžnikový tvar a prekrásny zdobený strojček s priehľadom naň ma presvedčili, aby som sa ich ujal – sú to hodinky na špeciálne príležitosti nielen svojou povahou a vzhľadom, ale i mojim vzťahom ku nim.

Tag Heuer Monaco – Caliber 12

Notoricky známe hodinky značky Tag Heuer – rada Monaco. Zamiloval som sa do nich na prvý pohľad a sú to lásky na celý život. Nezameniteľný sunburst efekt ich dialu je dokonalou hrou svetla – dokážete sa naň pozerať uprene nepochopiteľne dlho aj keď nie ste fanúšikom hodiniek. Sú známe i ľuďom, ktorí s hodinkami nemajú nič spoločné.

Pontiac – Vintage hodinky

Doba Art deco bola požehnaním pre milovníkov hranatých hodiniek – vznikali stovky rôznych modelov náramkových hodiniek hranatého tvaru. Chcel som sa tejto téme venovať vo svojej zbierke v širšom zábere, napr. radou Gruen Curvex, no nakoniec sa moja vášeň stočila iným smerom a pri vintage hodinkách som ostal pri 90 ročných Pontiacoch a zopár Primkách a Pobedách po dedkovi, ktoré som nechal zrenovovať a uložil som ich do hodinkovnice pre ďalšie generácie.