Bochnerov palác, historická budova dokončená v roku 1867 podľa rakúskeho stavebníka Josefa Arnolda bola zachovaná ako jediná budova v areáli Vlněna – v areáli, ktorý ministerstvo odmietlo zachovať ako nárdodnú kultúru pamiatku. Namiesto toho povolilo majiteľovi areálu všetky historické budovy zbúrať.

Pôvodní majitelia a zakladatelia, Theodor Franz Bochner von Stražisko a Edmund Franz Martin Bochner von Stražisko spolu s brnenskými továrnikmi Alfredom Stiassnym, Ernstom Stiassnym a Paulom Neumarkom viedli továreň až do jej zabavenia nemcami kvôli židovskému pôvodu do roku 1939.

Areál prešiel rukami nemeckého továrnika, neskôr vďaka znárodneniu i rukami komunistov, aby v roku 1997 Vlněna – také meno továreň v tom čase niesla – bola zatvorená.

Objekt sa skladá z 3 hlavných častí, ktoré som mal možnosť dokumentovať – na prízemí vľavo od vstupu je kaviareň a lounge, od vstupu vpravo je predajňa umeleckej literatúry a dizajnových predmetov. Na 1. podlaží je veľkorysý exhibičný priestor s moznosťou konania workshopov.

Rekonštrukciu objektu má na svedomí Studio acht Praha. Priestor v rekonštrukcii dočasne otvorilo štúdio KOGAA, ktoré ho takisto výborne dotvorilo expozíciami BDD.