Ešte začiatkom roku 2020 sme vo FlyingArchitecture pripravovali vizualizácie projektu viacrodinnej rezidencie vo švajčiarskom Thurgau. Vzhľadom na zvyčajné veľkosti a typy projektov, nie je u nás zvykom vidieť dokončené stavby v reálnom živote – o to väčšiu radosť som mal, keď sme sa dozvedeli, že tento projekt sa blíži k dokončeniu.

Dohodnúť termín fotenia bolo síce kus náročnejšie, no o to väčšia radosť to bola, keď sa nám podarilo zladiť rozvrhy a zafixovať dátum. Dvojdňové fotenie v krásnom prostredí bolo veľmi príjemné – dostatok času na skúšanie kompozícií a nálad, na to, aby som obsiahol podstatu domu a jeho spojenie s okolím.

Idea kontinuity interiérových priestorov je najlepšie vyjadrená v penthause na najvyššom podlaží – život rodiny sa točí okolo preskleného patia a je doň vidieť takmer z každej z miestností. Patio zároveň slúži ako nástupná plocha pre veľkorysú strešnú terasu, na ktorej sa nachádza bazén, oddychová zóna a fotovoltika. Dom bohatý na moderné technologické riešenia poskytuje skutočne vysoký štandard pre bývanie.

Terasy na nárožiach budovy, nepravidelné umiestnenie okien, skryté vetracie otvory vedľa sklených plôch prekryté horizontálnymi líniami, ale i samotné horizontálne hliníkové lamely obiehajúce fasádu vytvárajú efekt hĺbky a hravosti a robia tak zo stavby s jasnými tvarmi dielo, na ktorom oko okoloidúceho môže neustále nachádzať nové zákutia.

Okrem fotiek vzniklo aj video a stovky dokumentačných fotografií pre archiváciu pre architekta a developera.